A gyártási folyamat során elengedhetetlen lépés a termék megtervezése, melynek alappillére a megfelelő műszaki rajz elkészítése. Az elektronikai iparágban tevékenykedő vállalatok specifikus tervezőrendszereket alkalmaznak az eredményes megvalósítás érdekében.
A CAD tervezőprogramot a tervezési folyamat egyszerűsítésére, valamint a tervek minőségének javulása érdekében fejlesztették ki. A szoftver végtermékek és alkatrészek megtervezésére egyaránt alkalmas, a koncepcionális tervezés mellett részletszerkesztésre és gyártási módszerek meghatározására is felhasználható.
A 2 dimenziós rendszerek fejlesztésével megjelentek a 3 dimenziós szerkesztésre alkalmas programok, a 3D alaksajátosság alapú modellezők. A 3D CAD program szilárdtest modellek segítségével szerkeszti a gyártmány egyes részeit, majd alulról felfelé történő tervezés során összeállítják a végtermék pontos mását. A modellen kinematikai, dinamikai és FEA analízis is végrehajtható, melyek segítségével a termék funkcionális jellemzői ellenőrizhetővé válnak.
A CAD programból CAM szoftver segítségével a 3 dimenziós modellből 2 dimenziós műszaki rajzot készíthetünk, mely a prototípus gyors elkészítését segíti elő.
A CAM kedvező tulajdonságainak köszönhetően lehetőséget biztosít a tervek több munkaállomásról történő szerkesztésére is, ezáltal megkönnyítve a tervezési folyamatokat. Számos kiegészítő alkalmazásának köszönhetően az elektrotechnikai, építészeti és térinformatikai területeken is előszeretettel használják.
A CAD asztali számítógépeken alkalmazható változata az AutoCAD. A mérnöki tervezőrendszer vektorgrafikus programnak készült, azonban pozitív tulajdonságainak köszönhetően végül az ipari tervezésben lett felhasználva. A tervezőrendszer AutoLISP és C nyelveken, valamint Visual Basic for Application nyelven is programozható és igényeinknek megfelelően alakítható szinte minden részlete.
A tervezőrendszerek alkalmazásával a gyártási idő csökkenthető és a mérnöki tervezésre szánt keretösszeg lényegesen csökkenthető a vállalatok számára.
WhatsApp us